Home Wydarzenia Chełmski Heros Przedsiębiorczości – WTZ walczy w konkursie!
Chełmski Heros Przedsiębiorczości –  WTZ walczy w konkursie!

Chełmski Heros Przedsiębiorczości – WTZ walczy w konkursie!

0

WTZ, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Chełmie walczy o 50 tys. zł w konkursie „Lokalni Herosi”. Każdy z nas może pomóc, bo teraz toczy się walka o internetowe głosy.

50 tysięcy złotych – o taką pulę środków walczy w konkursie Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmie. Pieniądze mają być wykorzystane na utworzenie nowych pracowni terapeutycznych, gabinetu rehabilitacji i psychologa oraz sali integracyjnej w nowo pozyskanym budynku. Warto dodać, że jest to jedyny przedstawiciel naszego miasta w konkursie.

Jak czytamy na stronie internetowej konkursu:

„Planując zwiększenie liczby uczestników WTZ do 60 osób, tworzymy w nowo pozyskanym budynku cztery pracownie terapeutyczne, gabinet rehabilitacji i psychologa oraz salę integracyjną. Do zakończenia realizacji zadania potrzebne jest specjalistyczne wyposażenie wspomnianego obiektu. Sprzęty muszą być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością różnego typu oraz gwarantować kierunkowo prowadzoną terapię w poszczególnych pracowniach. Umożliwi to naszym uczestnikom, należącym do grupy osób zagrożonych wykluczeniem, bardziej skuteczną rehabilitację zawodową i społeczną.” – tak podsumowuje swoje plany ośrodek z Chełma.

Jeśli z kolei chcecie dowiedzieć się więcej o samej działalności WTZ, to odsyłamy na ich stronę internetową. Warsztat Terapii Zajęciowej działa w Chełmie od końca 2003r. Na ich zajęcia uczęszcza 50 osób z różnym stopniem niepełnosprawności.

Konkurs „Lokalni herosi”

W konkursie Lokalni Herosi bierze udział 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości. Aktualnie trwa drugi etap konkursu, czyli głosowanie Internautów, które rozpoczęło się 15 sierpnia i potrwa do 14 października. W tym czasie zgłoszone do projektu placówki zbierają punkty, a ci z największą liczbą głosów otrzymają finansowe wsparcie.

Stronę projektu WTZ można odwiedzić klikając na poniższy baner – w czasie pisania tego tekstu WTZ był na 13 miejscu, mając na koncie ponad 6 tys. punktów. Żeby uzyskać pomoc w wymiarze 50 tys. zł, musi wskoczyć nieco wyżej. Pierwszy projekt otrzyma 100 tys., natomiast kolejnych 10 otrzyma 50 tys. zł.

wtz konkurs

Jak można pomóc?

Przede wszystkim liczą się głosy. Konkurs zrobiony jest tak, żeby można było wspierać dosłownie codziennie firmy, którym się kibicuje. Pomóc można na kilka sposobów:

  • Codziennie oddawać głos na stornie internetowej Herosów Przedsiębiorczości
  • Robić zakupy w lokalnym sklepie partnerskim konkursu i głosować z paragonem powyżej 15 zł (w Chełmie jest to sklep przy ul. 11 Listopada 11)
  • Szerzyć informacje o konkursie (np. udostępniając ten tekst w swoich social media)
  • Motywować innych do głosowania 😉

Jako redakcja Wirtualny Chełm wspieramy inicjatywy przedsiębiorców z Chełma i mocno trzymamy kciuki za ten projekt, bo nie chodzi tylko o rozwój lokalnej firmy, ale o polepszenie jakości życia wielu ludzi, którzy po prostu potrzebują wsparcia.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *