Home Opinie Rząd prezentuje Polski Ład. Będzie nowa Polska, nowe podatki i wielka niewiadoma.
Rząd prezentuje Polski  Ład. Będzie nowa Polska, nowe podatki  i wielka niewiadoma.

Rząd prezentuje Polski Ład. Będzie nowa Polska, nowe podatki i wielka niewiadoma.

0

Nie wiemy dokładnie, co w nim jest, ale dlatego, że w ciągu ostatnich tygodni różne wyrywkowe wypowiedzi polityków PiS świadczyły o tym, że rząd jeszcze nie wie, po jakie rozwiązania sięgnie.
Premier Morawiecki i ministrowie wyjadą z nim do ludzi, rozpoczynając wkrótce przedwyborcze tournée. Premier ma jeździć po Polsce, prezentując najważniejszy założenia programu w trakcie wyjazdowych debat. Pierwszy przystanek: Chełm.

Jutro Minister Niedzielski odwiedzi Chełm i będzie opowiadał o 7% PKB, które mają być KIEDYŚ przeznaczone na system ochrony zdrowia i składce zdrowotnej, która urośnie zapewne od 2022 roku.
Nie wiem jak Wy, ale ja mam tyle pytań do Ministra, że aż nie wiem od czego zacząć:

  • Z czego wynika tak duża śmiertelność w szpitalach covidowych, skoro po raz kolejny wygrywamy z pandemią?
  • Czy skoro znowu wygraliśmy z pandemią, to lekarze otworzą gabinety czy poczekają z tym do wspomnianych 7% PKB?
  • W czwartek lekarze z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego alarmowali, że sytuacja w onkologii jest krytyczna i mamy do czynienia z nieprawdopodobnie dużą falą rozpoznań raka. Czy wobec tych faktów nie dałoby się jednak przesunąć tych 2 mld rocznie z TVP na walkę z rakiem?
  • Do zbiorowej odporności potrzeba minimum 70% zaszczepionych, na ten moment szczytem marzeń w Polsce jest 48% za kilka miesięcy. Czy Ministerstwo przygotowuje się już na czwartą falę covida?
  • Czy Polska dysponuje własnymi badaniami dotyczącymi skuteczności procedur lockdownu? Przez ostatni rok, na większości konferencji pokazywano badania z różnych krajów, ale żadnych polskich. Czy my nie mamy własnych naukowców?
  • Czy znalazły się już może respiratory zakupione podczas pierwszej fali pandemii?
    Śmiało, dopisujcie pytania do listy, udostępniajcie, może akurat dowiemy się czegoś więcej niż zwykle. Bo, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, to wiemy. Tylko lepiej nie chorować.
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *