Home Kultura Retro Potańcówka – zabawa w rytmach dwudziestolecia [FOTO]
1IMG_0533-min
1IMG_0445-min
1IMG_0435-min
1IMG_0426-min
1IMG_0412-min
1IMG_0409-min
1IMG_0400-min
1IMG_0398-min
1IMG_0394-min
1IMG_0368-min
1IMG_0360-min
1IMG_0353-min
1IMG_0345-min
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
1IMG_0158-min
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
Retro Potańcówka
1IMG_0051-min
1IMG_0049-min
1IMG_0044-min
1IMG_0041-min
1IMG_0027-min
Retro Potańcówka

Retro Potańcówka – zabawa w rytmach dwudziestolecia [FOTO]

3

„Pardon, to tu?”, czyli retro potańcówka była kolejną z atrakcji w trakcie trwania festiwalu Kolory Muzyki. Mieszkańcy Chełma bawili się cały wieczór w niezapomnianym klimacie międzywojennego Chełma. Mamy dla Was wielką galerię zdjęć!

Retro Potańcówka „Pardon, to tu?” to wyjątkowe widowisko muzyczne z udziałem ponad 30 artystów. Orkiestra z Kina Corso złożona z chełmskich muzyków zagrała niezapomniane przeboje międzywojenne, a soliści stylizowani na przedwojenne gwiazdy zaśpiewali piosenki m.in. Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny oraz Eugeniusza Bodo.

Organizatorzy imprezy zachęcali wcześniej mieszkańców do wspólnej zabawy z artystami i pojawienia się w strojach inspirowanych modą dwudziestolecia. Jak widać na zdjęciach, wielu mieszkańców bez problemu wczuło się w klimat Chełma z dwudziestolecia międzywojennego.

Chełm bawił się w rytmach tanga, cherlstona, poleczki, walczyka czy foxtrota – w opanowaniu podstawowych kroków pomagali zawodowcy z Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT oraz z Estrady Dziecięcej.

A to wszystko ubrane w przezabawne choreografie i z kabaretowe zacięcie artystów. Było rewiowo-kabaretowo, czyli jak w okresie dwudziestolecia. Nie zabrakło starych piosenek podwórkowych w wykonaniu muzyków z zespołu Bimber Boys, którzy specjalnie na tę imprezę wcielili się w rolę Orkiestry Podwórkowej „Absztyfikanci z Czerniakowa”.

Retro Potańcówka – fotogaleria

Zapraszamy do fotorelacji z zabawy – piękne zdjęcia wykonał Piotr Janiak. Więcej zdjęć tego fotografa znajdziecie również na jego profilu Ann Foto na Facebooku.

Retro Potańcówka na scenie:

I oczywiście Retro Potańcówka na parkiecie, już z mieszkańcami Chełma w roli głównej.

Festiwal Kolory Muzyki

Retro Potańcówka w Chełmie to jedna z imprez w ramach Festiwalu Kolory Muzyki. Nowa inicjatywa kulturalna w mieście to aż 3 letnie weekendy wypełnione koncertami oraz innymi towarzyszącymi wydarzeniami kulturalnymi.

Podczas pierwszego weekendu mogliśmy usłyszeć hipnotyzujący głos Ms. Obsession oraz magiczny koncert Andrzeja Piasecznego. Natomiast dzień przed Retro Potańcówką Chełm odwiedziła Kasia Kowalska – tu też mamy dla Was obszerną fotorelację.

W kolejny weekend przy Kinie Zorza czekają nas jeszcze 2 koncerty. W piątek 3 sierpnia Chełm odwiedzi Cleo, a dzień później, 4 sierpnia posłuchamy Sarsy.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(3)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *