Home Edukacja Rajd pod parasolem
Rajd pod parasolem

Rajd pod parasolem

0

Członkowie Koła Turystycznego „MłoDziK” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie wzięli udział w 56. Rajdzie „Parasolowym” zorganizowanym przez Oddział PTTK w Chełmie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz Urzędu Miasta Chełm. Jest to jeden rajdów o najdłuższej tradycji w województwie lubelskim.

W rajdzie uczestniczyło blisko 80 turystów z Chełma, Sawina, Czułczyc, Woli Uhruskiej i Włodawy. Wędrowali oni Szlakiem Tadeusza Kościuszki po urokliwych, zwłaszcza o tej porze roku, Działach Grabowieckich. Zwiedzili renesansowy kościół w Uchaniach, kościół, dawną cerkiew unicką, dzwonnicę, synagogę, kapliczkę oraz pomnik Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach. Zobaczyli figurę Matki Boskiej oraz grób żołnierza AK w Rozkoszówce. Dotarli też do uznanej za pomnik przyrody, niszy źródłowej w Nowym Majdanie oraz grodziska Pokulanka.

Rajd zakończył się w Majdanie Ostrowskim. Ostatnim punktem wydarzenia było ognisko i konkursy: krajoznawczy i konkurs na najciekawszy parasol rajdowy. W obu zwyciężyła Monika Spodniewska otrzymując w nagrodę śpiwór oraz plecak.

Drużyna z MDK dostała dyplom za udział w rajdzie, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe znaczki rajdowe, opisy krajoznawcze oraz potwierdzenia zdobycia kolejnych punktów na odznaki turystyczne.

Inne artykuły znajdziecie tutaj.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *