Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Pokażmy całej Polsce obrazki z Dyrekcji
Pokażmy całej Polsce obrazki z Dyrekcji

Pokażmy całej Polsce obrazki z Dyrekcji

1

„Pamiętajmy, że obrazki z Chełma będą pokazywane w całej Polsce (jeśli nam się uda zorganizować wydarzenie), a mało osób wie, że istnieje tak piękne i unikatowe miejsce jak Dyrekcja. Pięknie podświetlone, pokaże wszystkie uroki.” – zapowiedział na swoim profilu społecznościowym prezydent Jakub Banaszek w związku z (nadal tajnym) „dużym wydarzeniu artystycznym”, o którego zorganizowanie w Chełmie „walczy”.

Skorzystajmy z okazji i pokażmy całej Polsce jak zaniedbane jest zabytkowe osiedle Dyrekcji – unikatowe dziedzictwo materialne II Rzeczpospolitej: zdewastowane przez kibiców Chełmianki elewacje budynków, pogrążone w ciemnościach główne aleje J. Piłsudskiego, obumierające niegdyś piękne drzewa, z których nie usuwa się jemioły. Pokażmy całej Polsce, że miasto ma poważny problem społeczny z nasilającym się rasizmem i ksenofobią, a rasistowskie wlepki w Chełmie nie obrażają niczyich uczuć nawet przy pomniku papieża na placu przed Gmachem.

Może coś się zmieni?

Chełm miastem murali?
Dyrekcja Górna
Dyrekcja Dolna
Rasistowskie hasła i symbole opatrzone logo Chełmianki to częsty widok
Rasistowska wlepka „zdobi” nawet latarnię przy pomniku papieża

Pięknie rozświetlony pomnik papieża przed Gmachem i pomnik Piety Wołyńskiej kontrastują z tonącą w egipskich ciemnościach reprezentacyjną aleją J. Piłsudskiego. Nocne spacery po ciemku dla nieznających na pamięć każdej dziury, każdej wystającej płytki czy krawężnika stanowią wątpliwą atrakcję turystyczną
Za rogiem al. J. Piłsudskiego. „Uroki” Dyrekcji Dolnej: wysokie krawężniki, schody i schodki, dziurawe chodniki, nierówne nawierzchnie, wystające płytki i brak oświetlenia
Drzewa umierają stojąc
Ławka przy al. J. Piłsudskiego
Fragmenty zabytkowego bruku i rozpadające się krawężniki z czasów PRL można podziwiać m.in. na ul. Bydgoskiej

Kamirianna

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *