Home Kultura Myłyj, ryka, zory, żil…
Myłyj, ryka, zory, żil…

Myłyj, ryka, zory, żil…

0

Poetki i poeci i do piór! Natchnienia szukać należy w nadbużańskiej gwarze chachłackiej. Tematyka i forma wiersza dowolna, ale w utworze napisanym w języku polskim, liczącym maksymalnie 20 wersów, obowiązkowo znaleźć się powinny cztery słowa: myłyj (kochany, miły), ryka (rzeka), zory (gwiazdy), żil (żal). Termin słania poezji – 5 sierpnia 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego).

Do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Poetyckim Jednego Wiersza pod honorowym patronatem burmistrza Włodawy zapraszają organizatorzy III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego Włodawa 2019. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 rok życia, mieszkają w Polsce i poza jej granicami oraz nie należą do profesjonalnych polskich lub zagranicznych stowarzyszeń literackich stowarzyszeń i związków pisarskich. Każdy uczestnik przesyła tylko jeden utwór w pięciu egzemplarzach, podpisany godłem słownym, wcześniej niepublikowany (także w internecie) i nienagradzany w turniejach lub konkursach poetyckich, na adres: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, ul. Przechodnia 13, 22-200 Włodawa, z dopiskiem „Konkurs poetycki III Międzynarodowego Trójstyku Literackiego Włodawa 2019”. Na laureatów czekają nagrody pieniężne (300 zł, 200 zł i 100 zł) oraz trzy wyróżnienia w postaci publikacji książkowych.

Więcej informacji i regulamin I Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *