Home Kultura Międzynarodowy Trójstyk Literacki z chełmskim akcentem
Międzynarodowy Trójstyk Literacki z chełmskim akcentem

Międzynarodowy Trójstyk Literacki z chełmskim akcentem

0

Chełmska poetka i malarka Krystyna Igras znalazła się w gronie laureatów międzynarodowego konkursu poetyckiego na wiersz z użyciem słów z nadbużańskiej gwary chachłackiej. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 6 września we Włodawskim Domu Kultury podczas gali zamykającej III Międzynarodowy Trójstyk Literacki – Włodawa 2019.

Międzynarodowy Trójstyk Literacki to organizowane po raz trzeci we Włodawie, na styku polskiej, białoruskiej i ukraińskiej kultury i tradycji, trzydniowe (4-5 września) sympozjum naukowe, w którym uczestniczą pisarze z trzech sąsiadujących krajów.

W tym roku sympozjum poświęcone będzie życiu i twórczości Kazimierza Andrzeja Jaworskiego, który w 1933 roku wraz z Zenonem Waśniewskim założył w Chełmie pismo literackie „Kamena”, czyniąc z prowincjonalnego powiatowego miasteczka stolicę polskiej poezji.

Trójstykowi towarzyszy ponadto Międzynarodowy Happening – Trójstyk Granic nad Bugiem, Konkurs Poetycki Jednego Wiersza i Przegląd Piosenki Poetyckiej. Wręczana jest również Nagroda Literacka Międzynarodowego Trójstyku Literackiego. Honorowym gościem będzie założyciel i redaktor naczelny lubelskiego „Akcentu” będzie Bogusław Wróblewski.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *