Home Kultura Dżinsowe inspiracje w muzeum
Dżinsowe inspiracje w muzeum

Dżinsowe inspiracje w muzeum

0

Dżins, który w XX wieku zawojował cały świat, stając się powszechnie noszonym uniformem, od lat niezmiennie inspiruje pochodzącego z Lublina artystę Tomka Kawiaka (ur.1943). Bezpłatne zajęcia plastyczne w oparciu o dzieła Tomka Kawiaka organizuje Muzeum Ziemi Chełmskiej (ul. Lubelska 55) o godz. 11.00 w dniach: 16 lipca, 17 lipca, 23 lipca, 25 lipca, 7 sierpnia i 13 sierpnia.

Artysta, który dżins traktuje jako motyw przewodni swojej twórczości, z myślą o uczestnikach muzealnych spotkań zaprojektował i wydrukował specjalne zeszyty z rysunkami swojego autorstwa. Celowo pozostawił w nich wolne miejsca, aby każdy mógł je wypełnić własnymi wizjami inspirowanymi dżinsami.

Prowadzone przez Jagodę Barczyńską i Ewę Oleszczuk zajęcia edukacyjne „Czy lubimy nosić dżins?” (czas trwania około godziny) skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja: tel. 82 565 26 93.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *