Home Edukacja „Młoda Krew” w Sejmie
„Młoda Krew” w Sejmie

„Młoda Krew” w Sejmie

0

Młodzi krwiodawcy z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie 23 listopada gościli na zaproszenie Marszałek Sejmu RP Beaty Mazurek z wizytą w Sejmie.

Po wysłuchaniu wykładu w Sali Wszechnicy Sejmowej na temat historii polskiego parlamentaryzmu uczniowie zasiedli w ławach galerii Sali Posiedzeń i obserwowali odbywające się w tym czasie obrady.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, w którym m.in. można zobaczyć ponad 60 samolotów i śmigłowców oraz sprzęt techniczny, rakietowy i radiolokacyjny.

Wycieczka do Warszawy i Dęblina, zorganizowana przez Mariusza Śliwę (nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie), Lucynę Sidoruk (doradca zawodowy) i Joannę Kępkę (nauczyciel języka niemieckiego), stanowiła nagrodę dla honorowych krwiodawców z Zespołu Szkół Technicznych za zwycięstwo w XV Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” na etapie okręgowym Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zespół Szkół Technicznych w Chełmie w tegorocznej edycji Turnieju zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepszej promocji krwiodawstwa i drugie miejsca w kategoriach najwyższy wskaźnika aktywności szkoły oraz największa ilość oddanej krwi.

W roku szkolnym 2017/2018 młodzi krwiodawcy z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie oddali 137 litrów 600 ml krwi, czyli aż 0,529 l krwi pełnej w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły.


Więcej takich artykułów w zakładce edukacja.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *