Home Edukacja Śladami powstańców
Śladami powstańców

Śladami powstańców

0

Po raz czternasty turyści z Chełma, Okszowa, Sawina, Stawu, Włodawy i Woli Uhruskiej oraz Koła Turystycznego „MłoDziK” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie wyruszyli na Rajd „Śladami Powstania Styczniowego”.

Trasa wędrówki wiodła z Krobonoszy przez Pniówno do Koziej Góry. Uczestnicy rajdu zobaczyli m. in. wieżę w Stołpiu, kościół i dzwonnicę w Podgórzu, dawny zajazd w Nowosiółkach, park podworski w Stawie, rezerwat stepowy „Stawska Góra”, jezioro w Pniównie oraz w Sawinie kościół, pomnik Powstania Styczniowego, pomnik AK, czołg i symboliczną mogiłę powstańców.

Na zakończenie rajdu w Sawinie tradycyjnie zorganizowano ognisko i konkurs krajoznawczy, w którym wiedzą wykazał się chełmski „MłoDziK”. Konkurs wygrała Alicja Siatka, a Natalia Jarzynowska zajęła VI miejsce. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Rajd zorganizował Oddział PTTK w Chełmie przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Chełmie, Urzędu Miasta Chełm i Urzędu Gminy Sawin.

Więcej takich artykułów znajdziecie w zakładce edukacja.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *