Home Edukacja Mądrzy Cyfrowi w ferie zmieniają świat na lepsze
Mądrzy Cyfrowi w ferie zmieniają świat na lepsze

Mądrzy Cyfrowi w ferie zmieniają świat na lepsze

0

Sieć to nie tylko źródło czyhającej na dzieci i młodzież cyberprzemocy. Internet to narzędzie, które może i powinno motywować do odważnego zmieniania świata.

W drugim tygodniu ferii Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzieży (9-14 lat) do udziału w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Mądrzy Cyfrowi. Uczestnicy będą poszukiwać inspiracji, w jaki sposób można wykorzystać Internet do zmieniania świata na lepsze, uwzględniając przy tym zarówno dobro jednostki, jak i grupy. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe narzędzia cyfrowe, za pomocą których opracują, przetestują i zaprezentują własne pomysły na realizację zmiany społecznej w otoczeniu. Dowiedzą się, czym jest myślenie projektowe, burza mózgów, persona i mapa empatii oraz przekonają jak ważne i inspirujące są takie wartości, jak życzliwość, empatia, odwaga, szacunek, uczciwość.

Początek zajęć 18 lutego o godz. 13.00. Zapisy przyjmowane są do 14 lutego w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci ChBP przy ul. Partyzantów 40 lub pod numerem telefonu: 82 564 55 29.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *