Home Edukacja Monika Spodniewska w krainie bagien i mokradeł
Monika Spodniewska w krainie bagien i mokradeł

Monika Spodniewska w krainie bagien i mokradeł

0

Z okazji Światowego Dnia Mokradeł uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów chełmskiego i włodawskiego wzięli udział w czwartej edycji konkursu „W Krainie Bagien i Mokradeł”. Wygrała go jedna z najmłodszych uczestniczek, Monika Spodniewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, zajmując pierwsze miejsce w teście oraz trzecie w rozpoznawaniu gatunków roślin, motyli i ptaków.

Celem konkursu zorganizowanego przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków jest promocja wiedzy na temat obszarów wodno-błotnych w województwie lubelskim. Konkursowe zmagania składały się z testu wiedzy oraz umiejętności rozpoznawania roślin i zwierząt. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza ramy programowe szkół podstawowych i gimnazjów, w tym z rozpoznawania, biologii i ekologii wybranych gatunków roślin, owadów i ptaków związanych ze środowiskiem wodno-błotnym. Wiedzę uczestników oceniała komisja w składzie: dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Justyna Jędruch, kierownik Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie Ryszard Suszyński, Krzysztof Stasiak z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, Krzysztof Wojciechowski z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Paweł Łapiński z Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Brzeźnie.

 

 

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *