Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Herod w urzędzie miasta?
Herod w urzędzie miasta?

Herod w urzędzie miasta?

0

Cuda, cuda ogłaszają... Urzędnicy chełmskiego magistratu informują mieszkańców o uroczystościach, które 6 stycznia pod patronatem prezydenta Jakuba Banaszka organizują parafie. Proboszcz chełmskiego sanktuarium ks. Andrzej Sternik ujawnia parafianom, co będzie się działo w budynku urzędu miasta. Taka chełmska szopka informacyjna!

Program orszaku trzech króli, który 6 stycznia przejdzie ulicami miasta, dostępny na oficjalnej stronie oraz oficjalnym profilu Urzędu Miasta w Chełmie opatrzony adnotacją „pełen harmonogram uroczystości” (sic!):


https://www.facebook.com/chelmpl/photos/a.197028703641634/2921914717819672/?type=3&tn=-R

A oto zaproszenie do udziału w tym samym orszaku organizowanym pod patronatem prezydenta Jakuba Banaszka w wersji proboszcza parafii pw. NNMP w Chełmie ks. Andrzeja Sternika:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=628884971218702&set=a.144382006335670&type=3&tn=H-R

Jeszcze więcej szczegółów zdradza na swojej stronie parafia pw. NNMP w Chełmie w ogłoszeniach duszpasterskich: „Orszaki królewskie spotkają się na rondzie przy Kamenie i z tamtego miejsca wspólnie udadzą się do szopki na pl. Łuczkowskiego. Po drodze na balkonie budynku Urzędu Miasta odegrana zostanie scena z Herodem.” (https://bazylika.net/index.php/ogloszenia-duszpasterskie/1495-ogloszenia-duszpasterskie-05-01-2020r-ii-niedziela-po-bozym-narodzeniu)

Komu w tej sytuacji wierzyć? Urzędowi miasta czy proboszczowi? Kto jest lepiej w Chełmie poinformowany: mieszkańcy czy parafianie? I kto tu gra rolę Heroda?

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *