Home Wydarzenia Festyn dla zwierzaków
Festyn dla zwierzaków

Festyn dla zwierzaków

0

Stowarzyszenie WeRwA z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt zaprasza na festyn, który odbędzie się w sobotę 6 października między 11:00 a 14:00 na chełmskim deptaku. Współorganizatorami imprezy są Chełmska Straż Ochrony Zwierząt oraz chełmskie schronisko.

Festyn oferuje wiele ciekawych punktów, które zainteresują miłośników zwierząt. Swoje stanowiska edukacyjne otworzy chełmski ośrodek Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Będzie można porozmawiać z lekarzem weterynarii i zwierzęcym behawiorystą. Zorganizowana będzie specjalna strefa dla dzieci utworzona przez Galerię Dziecięcą Pokusa i firmę Świat Rozrywki. Będą występy artystyczne oraz wiele różnych konkursów. Chętni będą mogli poznać tajniki przygotowania mat węchowych. Uczestnicy festynu będą mogli spróbować zupę dyniową przygotowaną przez Annę Wyczyńską – społecznika roku 2017, wziąć udział w loterii fantowej lub też zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Scena będzie dostępna dla wszystkich, którzy zechcą na niej zaprezentować swojego zwierzaka.

Podczas festynu odbędzie się happening w ramach ogólnopolskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy”. Chełm jest jednym z trzech miast w województwie, które przystąpiły do akcji. Warto przypomnieć, że zgodnie z prawem psy nie mogą być trzymane na uwięzi dłużej niż 12 godzin na dobę, a długość uwięzi nie może być mniejsza niż 3 metry. Organizatorzy zwracają się z apelem, by osoby, które zauważą w swym otoczeniu nieprawidłowości z tym związane, powiadomiły ich o tym fakcie. Gwarantują pełną dyskrecję i zapewniają, że ich interwencja będzie delikatna, ale skuteczna.

Organizatorzy będą także oczekiwać na osoby, które przekażą karmę, ciepłe koce lub inne przedmioty niezbędne dla bezdomnych zwierząt. Prowadzona będzie również zbiórka pieniędzy na potrzeby organizacji prozwierzęcych, aby pomóc zwierzętom przetrwać trudny, zimowy okres.

Program festynu będzie przygotowywany do niemalże ostatnich chwil, wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają na swoje profile organizatorów na Facebooku.

Tematykę zwierząt pod kątem zbliżających się wyborów samorządowych poruszaliśmy w tym miejscu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *