Dzień dobry! To my, Wirtualny Chełm!
Ruszyliśmy! Kilka tygodni wytężonej pracy i jesteśmy już online. Wirtualny Chełm to nowe miejsce w Internecie, zbudowane z myślą o mieszańcach Chełma i regionu. Pozwólcie, że się przedstawimy i opowiemy jak zamierzamy wnieść dużo pozytywnych zmian w życie naszych przyszłych czytelników.
Wirtualny Chełm to nowe medium w regionie, które będzie dostarczać wielu wartościowych treści, a wraz z rozwojem serwisu, wyjdzie poza tradycyjne funkcje mediów. Nie zamierzamy być kolejnym anonimowym serwisem z informacjami – jesteśmy tu dla Was, chcemy stworzyć zaangażowaną społeczność Wirtualnego Chełma i uważnie słuchać co macie do powiedzenia.
Po co kolejny serwis o Chełmie?
Wydaje nam się, że zawsze znajdzie się miejsce dla kogoś, kto chce zrobić dużo dobrego dla miasta i regionu, a to czytelnik decyduje co finalnie wybiera. Nie zamierzamy ścigać się z lokalna prasą na to kto pierwszy opublikuje informację o wypadku drogowym – nasze zadanie to dobrze poinformować czytelnika o tym co aktualnie dzieje się w jego mieście i regionie oraz wnieść do jego życia coś pozytywnego. O tym zaraz!
Znajdziecie tu takie zakładki jak:
Wydarzenia – tu oczywiście informacje z Chełma i regionu, które dla Was wybraliśmy.
Pieniądze – materiały, które przekładają się na Wasze finanse: jak oszczędzać, zarabiać, inwestować, ubiegać się o dofinansowanie itp. Nie interesuje nas ile zarobiły wielkie firmy, interesuje nas ile Wy zarobicie.
Kultura – w Chełmie i okolicy dzieje się dużo więcej niż myślicie, trzeba być tylko dobrze poinformowanym. Znajdziecie tu zapowiedzi różnych wydarzeń, relacje z koncertów i festiwali oraz recenzje filmów i książek
Sport – materiały z tego tematu rozumiemy dwojako: coś dla aktywnie uprawiających sport (biegi, rower) i coś dla kibiców, którzy emocjonują się takimi rozgrywkami jak chociażby popularne piłka nożna czy też skoki narciarskie. Dużo uwagi poświęcimy też lokalnej drużynie – ChKS Chełmiance oraz utalentowanym zapaśnikom.
Edukacja – coś dla młodzieży, studentów oraz nauczycieli: Informacje, poradniki, kalendarium studenta i ucznia oraz wiele porad dla wszystkich, którzy chcą się aktywnie uczyć i rozwijać.
Poradniki – szeroka kategoria, w której zmieści się coś dla domu, coś dla zdrowia, dla urody, itp. Przyjemne teksty, które nie tylko umilą Wam czas, ale będą służyć pomocą w rozwiązywaniu różnych problemów.
Kto zbudował Wirtualny Chełm?
Ojciec i syn 😉 Nie ma tu żadnej tajemnicy – Wirtualny Chełm to biznes rodzinny w pełnym tego słowa znaczeniu. Żaden z nas nie zrobiłby regionalnego serwisu samodzielnie, ale razem doskonale uzupełniamy swoje kompetencje i budujemy większy zespół.
Pozyskaliśmy już utalentowanych felietonistów. Przeczytacie tu teksty znanej w Chełmie autorki Katarzyny Józefackiej w ramach cyklu Przy Kafce oraz komentarze Marcina Karpińskiego w serii Po Męsku. Wszystkie felietony znajdziecie w zakładce Opinie. W najbliższych miesiącach możecie spodziewać się kolejnych autorów.
Co wyróżnia Wirtualny Chełm?
SPOŁECZNOŚĆ: Nie chcemy być serwisem informacyjnym, produkującym po prostu tekst za tekstem. Chcemy żeby komunikacja działała w obydwie strony – mieszkańcy wiedzą najlepiej jak możemy im pomóc, a my z kolei nie będziemy długo istnieć bez zgromadzonej wokół społeczności.
ZARABIANIE: Wirtualny Chełm nie tylko informuje, ale również uczy i pomaga… zarabiać. Z blogerem finansowym na pokładzie, kategoria Pieniądze będzie miała analizy różnych promocji, świetne okazje do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Już niedługo ruszy cykl Zarabiaj z wirtualnychelm.pl
KONKURSY: Chcemy nagradzać Wasze zaangażowanie, kiedy tylko będzie to możliwe. Na naszej stronie nie znajdziecie żadnych losowań, ale znajdziecie konkursy nagradzające użytkowników za zaangażowanie. List do redakcji, opinia, recenzja, najładniejsze zdjęcie – pomysłów jest wiele i zobaczycie je w najbliższych miesiącach.
Marek Jaroszek (redaktor naczelny):
Po latach zajmowania się biznesem i oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” wracam do życia publicznego miasta. Wydaje mi się, że na rynku mediów regionalnych przyda się powiew świeżości.
Przez lata prowadziłem gazetę, więc prowadzenie tradycyjnego medium, proces wydawniczy czy współpraca z reklamodawcami nie jest niczym nowym. Zmieniła się głównie technologia, chociaż może kiedyś przekornie zobaczycie jakieś specjalne wydanie w formie papierowej.
Media są nie tylko po to, aby informować. Nie na darmo mówi się o nich „czwarta władza”. Są po to, aby patrzeć na ręce pozostałym trzem, rzetelnie opisywać rzeczywistość i przypominać politykom, że są urzędnikami działającymi na rzecz obywateli i za pieniądze z ich podatków.
Tomasz Jaroszek (wydawca)
Chełm dał mi bardzo dużo, a teraz zamierzam mu się odwdzięczyć. Od 10 lat działam na rynku mediów ogólnopolskich, specjalizuję się w finansach i inwestowaniu. Pisałem i nagrywałem dla redakcji takich jak Bankier.pl, Comperia.pl czy Business Insider Polska. Od 5 lat mam własną firmę, pracuję z sektorem finansowym i prowadzę bloga Doradca.tv. Wierzę, że to doświadczenie jestem w stanie świetnie przełożyć na Wirtualny Chełm.
Obiecuję Wam dużo edukacji i specjalny program zarabiania na promocjach bankowych. Mam bardzo ambitne plany względem tego serwisu i mam nadzieję, że z czasem uda mi się przekonać do współpracy z naszym serwisem i miastem duże instytucje i firmy, z którymi pracuję na co dzień.
W czym możemy Wam pomóc?
Tyle o nas, ale to Wy jesteście tutaj najważniejsi. Wirtualny Chełm jest na wczesnym etapie rozwoju, więc czeka nas jeszcze wiele zmian. Zobaczycie pewnie dodatkowe kategorie na stronie i wiele pomysłów, które zechcemy przetestować. Chcielibyśmy jednak robić to, czego faktycznie potrzebują mieszkańcy Chełma i regionu.
W związku z tym mamy do Was pytania:
- Czego brakuje Wam w mediach regionalnych?
- Czy jest coś, o czym chcielibyście czytać, a nie ma tego w innych mediach?
Dajcie nam znać w komentarzach i bądźmy cały czas w kontakcie – jesteśmy aktywni na Facebooku!
Oby tylko remont Lwowskiej nie trwał tyle co modernizacja ronda Kolejową, Obłońska. Ja osobiście stawiam na wiosnę, ale zbliżające się wybory mogą przyśpieszyć zakończenie prac.
Obawiam się że bardzo długo patrząc o której ekipy rozpoczynają i kończą pracę.W soboty oczywiście nie pracuje się