Home Wydarzenia Remont Lwowskiej i utrudnienia w komunikacji
Remont Lwowskiej i utrudnienia w komunikacji

Remont Lwowskiej i utrudnienia w komunikacji

0

Jedna z najważniejszych ulic w Chełmie, ul. Lwowska, jest aktualnie remontowana. Nie wiadomo ile potrwa przebudowa jednego z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście. Modernizacja może potrwać nawet kilka miesięcy. O zmianach rozkładu informowały również Chełmskie Linie Autobusowe.

Od 25 lipca ruszyły prace nad przebudową ważnego odcinka ulicy Lwowskiej. Chodzi dokładnie o bardzo ruchliwy odcinek przy skrzyżowaniu z ul. Wirskiego i ul. Droga Męczenników. Nie jest to drobny remont. Prace zakładają poszerzenie jezdni, przebudowę przejść dla pieszych oraz chodników, budowę specjalnej kanalizacji burzowej i całkowicie nową sygnalizację drogową. W związku z zakresem planowanych robót, jest obawa, ze remont Lwowskiej może potrwać nawet kilka miesięcy.

Pani Prezydent o remoncie

Informację o remoncie Lwowskiej udostępniła na swoim profilu facebookowym Prezydent Agata Fisz. Jak czytamy w komunikacie z 24 lipca:

„Jutro (środa) zamknięty zostanie przejazd ul. Lwowską. Chodzi o odcinek w rejonie skrzyżowania z ul. Wirskiego i ul. Droga Męczenników, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową tych skrzyżowań. Zamknięcie przejazdu związane jest z rozpoczęciem prac na pasie drogowym. W dalszym etapie prac wykonawca ma częściowo włączać do ruchu poszczególne odcinki modernizowanej drogi.”

Niestety brakuje odpowiedzi na pytanie, które najbardziej nurtuje mieszkańców miasta: Ile potrwa remont Lwowskiej? Ruch w wakacje nie jest wzmożony, ale wystarczy wyobrazić sobie centrum Chełma we wrześniu, gdy do szkół wraca młodzież i październiku, gdy na uczelnie wracają studenci.

Remont Lwowskiej a rozkład autobusów

Na remont Lwowskiej przygotowane są Chełmskie Linie Autobusowe. Od 25 lipca autobusy miejskie linii nr 3, 6, 11, 12, 15 i 24 będą kursować objazdami. Komunikat mówi, że objazdy obowiązują do odwołania.

Szczegółowa zmiana tras w związku z remontem:

Linia nr 3

Os. Słoneczne – 3 Maja – Wojsławicka – Żołnierzy I AWP – AK – ….. – Szpital

pominięta ulica: Lwowska;

Linia nr 6

Cmentarz – Wojsławicka – Żołnierzy I AWP – AK – …… – Dworzec PKP

pominięte ulice: Wolności, Połaniecka, Droga Męczenników, Lwowska;

Linia nr 11

Dworzec PKP – ….. – 3 Maja – Rondo przy Lidlu – 3 Maja – Wojsławicka – Żołnierzy I AWP – AK – …… – Okszów/Srebrzyszcze

pominięta ulica: Lwowska;

Linia nr 12

Os. Słoneczne – Karłowicza – Ogrodowa – Lutosławskiego – AK – Żołnierzy I AWP – …… – Piwna

pominięte ulice: Lwowska;

Linia nr 15

Dworzec PKP -…… – Lutosławskiego – Ogrodowa – Karłowicza – 15 Sierpnia – 3 Maja – Wojsławicka – ….. – Dworzec PKP

pominięte ulice: Wieniawskiego, Droga Męczenników, Połaniecka, Wolności;

Linia nr 24

Jagiellońska -…..– Wojsławicka – 3 Maja – Rondo przy Lidlu – 3 Maja – Wojsławicka – Żołnierzy I AWP – AK – …. – Jagiellońska;

pominięte ulice: Wolności, Połaniecka, Droga Męczenników, Lwowska.

W razie jakichkolwiek pytań, CLA odpowiada szczegółowo pod numerem telefonu: 82 562 23 06.

Do kiedy potrwa remont Lwowskiej?

To niestety największa niewiadoma. Biorąc pod uwagę zakres prac, nawet kilka miesięcy wydaje się realnym scenariuszem. Prezydent Agata Fisz informowała, że „w dalszym etapie prac wykonawca ma częściowo włączać do ruchu poszczególne odcinki modernizowanej drogi”. Będziemy informować na bieżąco, gdy tylko będą znane jakieś konkretne terminy bądź zapowiedzi – informacje znajdziecie jak zawsze w zakładce Wydarzenia oraz na profilu na Facebooku.

Jak myślicie, uda się skończyć remont Lwowskiej przed rozpoczęciem roku akademickiego? Remont Lwowskiej to dopiero początek utrudnień, które czekają nas do końca roku – w planach jest kilka kolejnych remontów istotnych ulic miasta.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *