Home Edukacja Bezpieczny Maluch
Bezpieczny Maluch

Bezpieczny Maluch

0
0

Do udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy niemowlętom i kobietom w ciąży oraz unikaniu szeregu zagrożeń zapraszają organizatorzy ogólnopolskiej kampanii Bezpieczny Maluch. Spotkanie odbędzie się 1 października (wtorek) w Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie przy ul. Szpitalnej 50 (godz.17.00-20.00). Poprowadzą je m.in. instruktorzy z zakresu ratownictwa medycznego.

W programie:

  • bezpieczna podróż niemowląt (prawidłowy dobór i montaż fotelika samochodowego, zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie),
  • bezpieczna podróż kobiety w ciąży (ciąża a pasy bezpieczeństwa i poduszka powietrzna w samochodzie, prawidłowa jazda w pasach bezpieczeństwa, nieprawidłowe ułożenie pasa biodrowego jako poważne zagrożenie dla ciąży, bezpieczne miejsca w samochodzie dla kobiety w trzecim trymestrze ciąży),
  • udzielanie pierwszej pomocy w stanach nagłych u kobiet w ciąży,
  • unikanie zagrożeń w pierwszych trzech latach życia dziecka, bezpieczny sen niemowlęcia (zespół śmierci łóżeczkowej),
  • geny to nie wszystko, czyli jak zaprogramować swoje dziecko na zdrowie,
  • ćwiczenia z pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności).

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na stronie kampanii.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.