Home Edukacja Przytul zwierzaka
Przytul zwierzaka

Przytul zwierzaka

0

Zamiast kupować – adoptuj! W sobotę, 21 września, od godz. 13.00, podczas festynu rodzinnego Dzień Zwierzaka w parku miejskim do świadomych adopcji zwierząt będą zachęcać pracownicy i wolontariusze chełmskiego schroniska dla zwierząt. Oprócz wielu atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych, wyborów najsympatyczniejszego pupila, będzie można skorzystać z darmowych porad lekarza weterynarii, a przy okazji wesprzeć finansowo lub materialnie bezdomne zwierzaki.

W programie Dnia Zwierzaka:

  • dmuchane zamki i ślizgawki, zabawy z animatorami,
  • wóz strażacki i karetka pogotowia, do których będzie można wsiąść, zrobić sobie zdjęcie, obejrzeć sprzęt strażacki i medyczny oraz porozmawiać ze strażakami i ratownikami o ich pracy,
  • stoiska z grillem, przekąskami, popcornem i watą cukrową, a dla dorosłych ogródek piwny,
  • pokaz wykonania „z niczego” zabawek dla pupili oraz mat węchowych w wykonaniu wolontariuszki Emilki,
  • bezpłatne porady lekarza weterynarii dotyczące zdrowia zwierząt domowych,
  • punkt informacyjny ze zdjęciami podopiecznych chełmskiego schroniska, przy którym będzie można porozmawiać o procedurach adopcji oraz o tym, jak należy się przygotować do przyjęcia zwierzęcia do domu,
  • zbiórka datków oraz darów rzeczowych w postaci koców, ręczników, misek, karmy itp.

Festyn ma charakter integracyjny i otwarty, więc mile widziana wymiana doświadczeń właścicieli czworonogów oraz prezentacje talentów tanecznych, muzycznych. Szczegółowe informacje o możliwości wsparcia na stronie i profilu Schroniska dla Zwierząt w Chełmie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *