Home Opinie Dziwny jest ten Chełm! Basenowa masa krytyczna?
Basenowa masa krytyczna?

Basenowa masa krytyczna?

0

Przed nowym prezesem Chełmskiego Parku Wodnego, Arturem Juszczakiem, ekstremalne trudne wyzwanie: zwiększenie frekwencji na basenach i poprawa rentowności aquaparku. Liczymy, że podoła zadaniu i uda mu się zorganizować w Chełmie basenową „masę krytyczną”.

Jednak, skoro już mamy w mieście przynoszący straty aquapark, zamiast narzekać na brak klientów, wypadałoby przede wszystkim zapytać chełmian, dlaczego nie chcą z niego tłumnie korzystać, oraz spróbować jakoś dostosować ofertę do potrzeb i możliwości mieszkańców. Może jest nieco za drogo? A może brak atrakcyjnych promocji?

Przykładowo park wodny w czterdziestotysięcznych Chojnicach ma dla klientów specjalną promocję urodzinową. Każdy, kto przyjdzie na basen w dniu swoich urodzin, nie zapłaci za bilet (opiekun dzieci do 10 lat płaci 5 zł za pobyt bez ograniczeń z obchodzącym urodziny dzieckiem). Krakowski park wodny solenizantom z okazji urodzin (bez względu na wiek) oferuje w prezencie godzinę kąpieli za darmo.

Aquapark w Rudzie Śląskiej proponuje we wtorki wszystkim mieszkańcom miasta ulgowe bilety na basen w cenie 11 zł/h oraz w czwartki ulgowe wejścia dla każdego. Kaliski park wodny od października do czerwca kusi młodzież akademicką wtorkami studenckimi: 8 zł/2h.

Park wodny w dwudziestotysięcznej Hajnówce w lipcu i sierpniu w ramach wakacyjnej promocji zaprasza na basen dzieci i młodzieży z hajnowskich szkół od poniedziałku do piątku w godz. 6.15-12.00 w cenie 5zł/2h.

Tymczasem w Chełmskim Parku Wodnym w wakacje wydłużono jedynie poranne pływanie do godz. 12.00 w promocyjnej cenie: 10 zł/h i 19 zł/2h (bilet normalny) oraz 7 zł/h i 13zł/2h (bilet ulgowy). Dla porównania w Hajnówce bilety normalne o tej porze kosztują 8 zł/h i 15zł/2h, a w godz. 7.00-9.00 zaledwie 6 zł i 11 zł/h (9 zł – ulgowy) od 12.00 do 21.45. W Chełmie godzina spędzona po południu na basenie to wydatek 16 zł i 18 zł (bilet normalny) oraz 12 zł i 15 zł (bilet ulgowy). Szczegółowy cennik dostępny tutaj.

Kino samochodowe na parkingu przy chełmskim aquaparku trudno uznać za dobry pomysł na promocję. Zamykanie parku dwie godziny wcześniej w czasie nie najgorszej frekwencji chyba mija się z celem. Może lepiej kino samochodowe zorganizować na przykład na zupełnie pustym wieczorem parkingu miejskim przy ul. Sybiraków i zaoferować wszystkim przybyłym promocyjne bilety na basen?

Parking przy ul. Sybiraków po godz. 20.00
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *