Home Kultura Zapnijcie pasy, Sasha Baron Cohen nagra serial o Chełmie
Zapnijcie pasy, Sasha Baron Cohen nagra serial o Chełmie

Zapnijcie pasy, Sasha Baron Cohen nagra serial o Chełmie

0

Chelm: The Smartest Place on Earth – taką nazwę będzie mieć serial animowany o Chełmie, a konkretnie o Żydach z Chełma, który nakręci znany i kontrowersyjny komik Sasha Baron Cohen.

Chełmianie usłyszeli w minionych dniach, że o naszym mieście zrobi się głośno na całym świecie. Wszystko za sprawą nadchodzącego serialu: „Chelm: The Smartest Place on Earth”, za którego produkcję odpowiada Sasha Baron Cohen. Serial animowany o Chełmie można najprościej przetłumaczyć na: „Chełm: Najmądrzejsze miejsce na Ziemi”.

Serial o Chełmie!

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że serial o Chełmie to doskonała wiadomość, w końcu będzie to świetna promocja dla miasta. Wszystko się zgadza, ale warto dobrze doczytać o czym będzie ten serial i kto odpowiada za jego realizację, żeby później nie zaskoczyła nas produkcja.

Serial o Chełmie będzie satyrą, opartą na ludowych opowieściach przekazywanych w języku jidysz. Twórcy zapowiadają, że czeka nas humor w oparach absurdu, pełen żydowskich tradycji intelektualnych. Dla najmłodszych mieszkańców miasta może być to historyczna ciekawostka, ale „dobroduszni głupcy z Chełma” wielokrotnie pojawiają się dowcipach opowiadanych przez Żydów od pokoleń i są istotną częścią tradycji żydowskiego humoru.

Isaac Bashevis Singer (nagrodzony Nagrodą Nobla pisarz) opisywał losy mieszkańców Chełma w opowiadaniach i sztukach teatralnych. „Mędrcy z Chełma” będą bez wątpienia istotną bazą fabularną dla nadchodzącej animacji, opowiadają przez Cohena. Za produkcję odpowiadać będzie HBO, zajmą się również Mike Judge („Dolina Krzemowa”) i Greg Daniels („Biuro”)

– Ten wyjątkowy projekt tchnie nowe, histeryczne życie w bezsensowną chełmską mądrość, która wywodzi się z tego wyimaginowanego miasta ludzi, którzy nie są najbystrzejsi (…). Pomysł, który nam przedstawiono, był przezabawny. Od razu wiedzieliśmy, że widzowie HBO Max zyskają na dozie tak oryginalnych opowieści – opowiada Amy Friedman, odpowiedzialna w HBO za dział produkcji.

Kim jest Sasha Baron Cohen?

Sasha Baron Cohen, odpowiedzialny za produkowany serial o Chełmie to komik, którego kreacje filmowe były na tyle wyjątkowe, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Parodiował dyktatora, wcielał się z rolę Borata, dziennikarza z Kazachstanu oraz Bruno, ekscentrycznego austriackiego geja. Te kreacje mają rzeszę wiernych fanów, ale dla części widowni jest to humor na granicy dobrego smaku i niejednokrotnie przekraczający komediowe standardy. Czy taki też będzie serial o Chełmie?

Zwiastun filmu „Dyktator”


Zwiastun filmu „Bruno

A to fragment słynnej kreacji Borata z polskimi napisami:

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *