Home Kultura Nadbużańskie Święto Pszczoły-niedziela 5 czerwca.
Nadbużańskie Święto Pszczoły-niedziela 5 czerwca.

Nadbużańskie Święto Pszczoły-niedziela 5 czerwca.

0

Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę czerwca, na boisku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie planowany jest festyn dla pszczelarzy– XXIV Nadbużańskie Święto Pszczoły.
XXIV Nadbużańskie Święto Pszczoły, odbędzie się w niedzielę 5 czerwca od godziny 10.30 na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Jest to nie lada gratka nie tylko dla smakoszy miodu, ale dla wszystkich tych, którzy lubią zabawę w plenerze.


Na gości czekać będą specjalnie przygotowane stoiska, przy których można będzie posmakować najróżniejszych miodów, skosztować regionalnych potraw oraz poznać tajniki pszczelarstwa. Wszystkich uczestników czeka świetna zabawa na najsłodszym festynie w regionie.

To święto jedyne w swoim rodzaju – 5 czerwca do Okszowa zjadą się pszczelarze, właściciele pasiek, rzemieślnicy i wytwórcy z całego kraju. Wystawy twórców ludowych, którzy zaprezentują rękodzieło. Nie zabraknie także kół gospodyń wiejskich w konkursie „Najładniejsze Stoisko Miodowe”.
Na stoiskach można będzie zakupić wyroby twórców ludowych, artykuły pszczelarskie, naturalne produkty pszczele i kosmetyki na bazie miodu oraz sprzęt do jego produkcji .

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *