Home Pieniądze Wyższe raty: co dalej z kursem franka szwajcarskiego?

Wyższe raty: co dalej z kursem franka szwajcarskiego?

0

Dla każdego posiadacza kredytu hipotecznego we frankach, stan gospodarki Szwajcarii, a przede wszystkim ich waluty to bardzo istotna informacja. Po dłuższym czasie niższych rat, może przyjść czas trudniejszy dla frankowiczów.

W ostatnich tygodniach frank szwajcarski zdrożał do dawno nie widzianych poziomów. Nie jest to jednak winą polskiej gospodarki. To antyunijna retoryka pojawiająca się w różnych krajach nie sprzyja frankowiczom.

Kurs franka wzrósł do poziomu 3,8 zł – to bolesny poziom dla Polaków spłacających popularne kredyty frankowe. Skąd taki wzrost ceny? Wszystko wskazuje na sytuację na międzynarodowych rynkach. Poziom niepewności wzrósł z powodu wojen celnych wywołanych przez prezydenta USA. Tradycyjnie frank wzmacnia się przy narastającym ryzyku.

– Kursowi złotego wobec franka nie sprzyja niechętna UE retoryka pojawiająca się w niektórych krajach – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – Powrót do kursu 3,50 zł za franka nie nastąpi szybko.

Zobaczmy całą wypowiedź ekonomisty, który analizuje aktualną sytuację szwajcarskiej waluty.

 

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *