Home Sport Wielkie puszczanie latawców
Wielkie puszczanie latawców

Wielkie puszczanie latawców

0
0

W sobotę, 19 października, o godz. 10.00 w niebo nad Wzgórzem Batorego (między ulicami Wiejską i kard. S. Wyszyńskiego) poszybują barwne latawce. Do zabawy na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji zaprasza dzieci oraz młodzież do 18 lat z własnej konstrukcji latawcami Młodzieżowy Dom Kultury. Zgłoszenia udziału w XXVII Miejskich Zawodach Latawcowych na miejscu o godz. 9.30.

Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach: latawce płaskie, latawce skrzynkowe i latawce elastyczne (szczegóły dotyczące latawców w regulaminie). Przed rozpoczęciem lotów komisja sędziowska dokona przeglądu zgłoszonych latawców, przyznając punkty m.in. za niekonwencjonalne rozwiązania techniczne, technologię wykonania, pracochłonność, możliwość składania latawców do transportu oraz zdobienie latawca. Podczas lotu ocenie będzie podlegać poprawność lotu, efekt specjalny np. zrzut ulotek, spadochroniarza lub mikroszybowca. Suma uzyskanych punktów zadecyduje o miejscu w klasyfikacji końcowej.

W razie trudności przy budowie latawców pomocą służy instruktor z pracowni modelarskiej MDK – Tadeusz Stachniuk (tel. 507 162 548).

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.