Home Bez kategorii Ważne dla pacjentów: konsultacje telefoniczne u lekarzy rodzinnych i specjalistów
Ważne dla pacjentów: konsultacje telefoniczne u lekarzy rodzinnych i specjalistów

Ważne dla pacjentów: konsultacje telefoniczne u lekarzy rodzinnych i specjalistów

0

Narodowy Fundusz Zdrowia rekomenduje pacjentom korzystanie z możliwości konsultowania się telefonicznego z lekarzami rodzinnymi bez wychodzenia z domu. Z telewizyt mogą skorzystać również pacjenci kontynuujący opiekę w poradniach specjalistycznych (m.in. onkologicznych, kardiologicznych czy neurologicznych), którzy pozostają pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym.

Teleporady znacznie ograniczają możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwiększając bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego. Jednocześnie są traktowane na równi z wizytą w gabinecie lekarskim. Jeśli po zdalnym wywiadzie będzie taka konieczność, pacjenci otrzymają zalecenie skorzystania z bezpośredniej wizyty u lekarza w placówce medycznej – zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia. Tyle teoria. Pozostaje pytanie: jak takie leczenie na odległość sprawdzi się w praktyce?

Placówki udzielające teleporad w Chełmie:

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *