Home Bez kategorii Nie daj się oszukać „na koronawirusa”
Nie daj się oszukać „na koronawirusa”

Nie daj się oszukać „na koronawirusa”

0

Policja ostrzega przed oszustami wykorzystującymi rozprzestrzenianie się koronawirusa. Chodzi zarówno o nieuczciwych sprzedawców, przypadki podszywania się pod służby sanitarne, ministerstwo zdrowia lub instytucje i organizacje odpowiedzialne za zwalczanie szerzenia się koronawirusa, ale też o rozpowszechnianie (głównie za pośrednictwem internetu) nieprawdziwych informacji dotyczących metod leczenia oraz wykradanie przez hakerów pod pretekstem koronawirusa danych logowania.

Nie dajmy się zwieść i nie kupujmy „cudownych” środków mających rzekomo chronić przed zachorowaniem czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy do swoich domów oferujących je domokrążców, mogących fałszywie podawać się za przedstawicieli służb sanitarnych. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy policję – apelują w szczególności do osób starszych funkcjonariusze.

Aktualnych i oficjalnych informacji na temat koronawirusa należy szukać na stronach:

Kontrola osób objętych kwarantanną

Resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. W związku z tym policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny i czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

Kontrola objętych kwarantanną ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą wyłącznie umundurowani funkcjonariusze! W przypadku wątpliwości ich tożsamość zawsze można zweryfikować dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *