Home Bez kategorii Goło i niewesoło
Goło i niewesoło

Goło i niewesoło

0

Opustoszałe witryny sklepowe z ogłoszeniami o lokalach do wynajęcia, kebaby, lombardy, firmy pożyczkowe, sklepy z używaną odzieżą sprawiają, że Chełm coraz bardziej zaczyna przypominać miasto widmo.

Lada moment wraz z otwarciem w Chełmie pierwszej (i ostatniej) galerii handlowej, przynajmniej na jakiś czas, tam skoncentruje się życie mieszkańców miasta. Czy miasto jest na to przygotowane choćby komunikacyjnie? I co z popadającym w ruinę centrum już dziś straszącym handlowo-usługowymi pustostanami?

Jak dotąd jedynym pomysłem na rewitalizację historycznej części Chełma jest groteskowa prezydencka fantazja wzniesienia na rynku atrapy dawnego ratusza. Do ożywienia śródmieścia w oczywisty sposób nie przyczyni się także realizacja równie kontrowersyjnych planów Jakuba Banaszka przeniesienia urzędu miasta z ulicy Lubelskiej do Gmachu.

Chełma realnie nie zdoła ożywić nawet najusilniej uprawiana w mediach propaganda sukcesu. „Galerii i igrzysk!” – w tym przypadku nie wystarczy. Co gorsze, chaotyczne, nieprzemyślane i pośpieszne próby pozyskiwania środków finansowych z funduszów europejskich (choć bardzo pożądane), wobec braku spójnej koncepcji zrównoważonego rozwoju miasta, zaowocować mogą kolejnymi kompletnie nietrafionymi i kosztownymi w przyszłości (finansowo i społecznie) dla mieszkańców inwestycjami.

Po sklepie przenoszącym się do nowej galerii handlowej pozostały nagie manekiny

Ogłoszenia o lokalach do wynajęcia to częsty widok w całym Chełmie

Na piętrze, parterze, w piwnicy…

Przy ul. Lwowskiej straszy opustoszały pawilon handlowy z lat 80.
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *