Home Kultura W tany z poleskimi muzykantami
W tany z poleskimi muzykantami

W tany z poleskimi muzykantami

0

Oberki, polki, walce, kozaki, marsze, tanga i fokstroty… Na tradycyjną poleską potańcówkę z udziałem ostatnich weteranów lokalnej sceny, muzykantów z okolic Poleskiego Parku Narodowego zaprasza świetlica wiejska w Kołaczach (gm. Stary Brus) 16 listopada o godz. 16.00. Wstęp 5 zł.

Do tańca przygrywać będą: Edmund Brożek z Włodawy na skrzypcach z kapelą, Witold Waszuk na akordeonie i Władysław Szwarc na bębnie (Wytyczno/Lubowierz), kapela Katarzyny Tucholskiej z Lublina (harmonia pedałowa) oraz akordeoniści Sławomir Enskajt z Cycowa i Zygmunt Kawałek z Górek.

Impreza jest próbą reaktywacji muzycznego życia na poleskiej wsi, spotkania i tańca przy tradycyjnej muzyce. Tańce „na dechach” jeszcze kilkadziesiąt lat temu królowały na wiejskich weselach i potańcówkach. Tańczyło się na drzwiach od stodoły, w ciasnych chałupach. Było mnóstwo kapel i muzykantów – nierzadko wybitnych.

Organizatorzy potańcówki: Towarzystwo dla Natury i Człowieka i Zespół „Poleska Nuta” we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca i stowarzyszeniem Tratwa w ramach działań Pracowni Muzyki Tradycyjnej – program Akademia Kolberga.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *