Home Kultura Tancerki na medal
Tancerki na medal

0
0

W XIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych „Taneczne Pejzaże 2019” w Górze Kalwarii wzięły udział najlepsze szkoły tańca z całej Polski, m.in. z Kielc, Warszawy i Rzeszowa. W rywalizacji trwającej aż 12 godzin chełmskie tancerki pokazały talent i klasę.

Siedem najstarszych tancerek Mini Formacji BALLO ART z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie dwukrotnie startowało w kategorii wiekowej powyżej 15 lat. Zarówno w tańcu jazzowym („Body language”) jak i w tańcu modern („Anima mea”) zdobyły II miejsce i srebrne medale.

Natalia Celińska i Nikoletta Szulc wywalczyły II miejsce w kategorii duety modern 12-15 lat („Our time”), a solistka Wiktoria Kozik zdobyła brązowy medal w kategorii solo jazz powyżej 15 lat („Jazzowa gorączka”).

Na konkursie po raz pierwszy zaprezentowała się także młodsza Mini Formacja BALLO I z premierową choreografią „Shallow”, zdobywając IV miejsce w kategorii mini formacje modern 9-11 lat.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!