Home Kultura Volker Biesenbender zagra w synagodze
Volker Biesenbender zagra w synagodze

Volker Biesenbender zagra w synagodze

0

Światowej sławy wirtuoz skrzypiec, Volker Biesenbender, wystąpi 29 listopada o godz. 18.00 w synagodze w Wojsławicach. Po koncercie „Spilsche mir a Lidele in Jiddisch” organizatorzy zapraszają na kolację szabasową połączoną z degustacją tradycyjnych potraw żydowskich (gefilte fish, kawior po żydowsku, kugel, czulent). Wstęp wolny.

Niemiecki skrzypek Volker Biesenbender, ulubiony uczeń legendarnego Yehudi Menuhina, znany międzynarodowej publiczności jako klasyczny muzyk, nie ogranicza się do grania repertuaru od Johanna Sebastiana Bacha do Albana Berga. Fascynują go tradycje muzyczne innych kultur oraz improwizacja. Występował z takimi muzykami jak Yehudi Menuhin, Stéphane Grappelli, Nigel Kennedy, Jordi Savall, Titi Winterstein, Subramaniam, George Gruntz, czy Burhan Öcal. Koncertował z artystami afrykańskimi, indyjskimi i arabskimi. W 2008 roku nakręcono o nim film dokumentalny, który był wyświetlany w kilku krajach w kinach i telewizji.

Podczas koncertu w wojsławickiej synagodze Volker Biesenbender zagra pieśni jidysz i utwory muzyki klasycznej.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *