Home Kultura Uwolnijmy książki
Uwolnijmy książki

Uwolnijmy książki

0

Będzie je można znaleźć pozostawione w różnych miejscach – na przystankach, w parku, na parkingach. Szukajcie, a na pewno znajdziecie.

12 czerwca rusza 16. edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Do akcji przyłącza się Chełmska Biblioteka Publiczna, nieodpłatnie uwalniając książki opatrzone odpowiednią etykietą. Celem Święta Wolnych Książek jest zaktywizowania społeczeństwa do bezinteresownego dzielenia się z innymi radością czytania i wprowadzenie jak najwięcej książek do wolnego obiegu.

Pomysł uwalniania książek narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Dwa lata później idea bookcrossingu dotarła do Polski. Od kilkunastu lat w uwalnianie książek angażują się biblioteki, szkoły i uczelnie, urzędy, różne organizacje i media. Do akcji przyłączyć się może każdy indywidualnie. Wystarczy przeczytane i już niepotrzebne książki zostawić ze stosowną informacją w jakimś uczęszczanym miejscu publicznym, np. autobusie, pociągu, kawiarni, kinie, bibliotece lub zakładzie pracy. Szczegóły na stronie akcji.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *