Home Kultura A może do kina…
A może do kina…

A może do kina…

0

W czerwcu, w kolejne środowe wieczory Klub Dobrego Filmu zaprasza miłośników dobrego kina na darmowe seanse z cyklu „Zawód: dziennikarz”. Godz. 18.00, sala widowiskowa Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40).

Cztery filmy i cztery różne spojrzenia na świat mediów i dziennikarzy. Cykl rozpocznie 5 czerwca projekcja znakomitego dramatu „Good Night and Good Luck” w reżyserii George’a Clooneya z 2005 roku o legendzie amerykańskiego dziennikarstwa Edwardzie R. Murrowie, który w latach 50. ub. wieku wypowiedział medialną wojnę senatorowi Josephowi McCarthy’emu, przeszedł do historii jako inicjator obsesyjnej kampanii tropienia komunistów w kręgach polityki, kultury i show biznesu Stanów Zjednoczonych.

W kolejną środę będzie okazja zobaczyć nagrodzony Oscarem dramat biograficzny „Spotlight” w reżyserii Toma McCarthy’ego. Film przedstawia kulisy śledztwa dziennikarzy „Boston Globe”, którzy ujawnili liczne przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księży katolickich w archidiecezji bostońskiej.

W trzecią środę zaplanowano pokaz filmu „Dziewczyna z tatuażem” w reżyserii Davida Finchera, będącego ekranizacją bestsellerowej powieści Stiega Larssona „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”. To mroczna historia dziennikarza, próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa nastolatki. Skomplikowana intryga kryminalna to doskonały pretekst do analizy współczesnych mediów i szwedzkiego społeczeństwa.

Ostatnim filmem wyświetlanym w KDF przed przerwą wakacyjną będzie thriller „Stan gry” z Russelem Crowe w roli doświadczonego waszyngtońskiego dziennikarza, który dąży do rozwiązania tajemnicy morderstwa kongresmena i spisku politycznego. W tle kwestia zasad etyki dziennikarskiej oraz miejsca tradycyjnej prasy w dobie Internetu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *