Home Kultura Ulotne jak motyle
Ulotne jak motyle

Ulotne jak motyle

0

Długości ich życia nie odmierza czas, a liczba uderzeń serca i skrzydeł. Letnie żyją krócej, ale za to intensywniej, zimujące wydłużają sobie życie poprzez spowolnienie funkcji życiowych. Motyle – ulotne i barwne arcydzieła przyrody, niezmiennie fascynują artystów. 27 września (piątek) o godz. 17.00 galeria Nova (Chełmska Biblioteka Publiczna, ul. Partyzantów 40) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Igras „Motylowi dusza moja podobna”. Wstęp wolny.

Krystyna Maria Igras na co dzień mieszka w Pokrówce. Znana chełmianom jako poetka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich oraz zapalona miłośniczka sportu i turystyki, w 2011 roku postanowiła rozpocząć swoją przygodę z malarstwem. Za główną inspirację służy jej otaczającą przyroda. W prezentowanym na wystawie cyklu obrazów artystka nawiązuje do wieloznacznej symboliki motyla: piękna, szczęścia, delikatności, ulotności, przemijania chwili i kruchości życia.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *