Home Wydarzenia Ten rząd obalą kobiety!
Ten rząd obalą kobiety!

Ten rząd obalą kobiety!

0
1

Spontanicznie i solidarnie. Z parasolkami, hasłami, wieszakami i zniczami. Pojedynczo, w parach i całymi rodzinami. Setki osób, kobiet i mężczyzn w różnym wieku wyszło w Chełmie na niedzielny „spacer” ulicami miasta, by zamanifestować swój sprzeciw wobec niehumanitarnego zakazu aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. W ten sposób, mimo wprowadzonych w związku z pandemią obostrzeń dotyczących zgromadzeń, społeczeństwo otwarcie i stanowczo zakomunikowało władzy: “Mamy dość!”.

“To jest wojna!”, “Walczcie z pandemią, nie z kobietami”, “Myślę, czuję, decyduję”, “Nie dla PiS”, “Morawiecki (nie)stety twój rząd obalą kobiety”, “Macie krew na rekach”, “Piekło kobiet”, “Rewolucja jest kobietą”, “Polska laicka, nie katolicka”… Mimo wielu radykalnych i nie zawsze cenzuralnych haseł pod adresem rządzących i kościoła, w Chełmie nie doszło do incydentów. Wmieszani w tłum protestujących “młodzi patrioci”, którzy przyszli popatrzeć i obfotografować demonstrantki, nie zakłócili manifestacji. Policja nie interweniowała.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *