Home Wydarzenia Chełm protestuje! Pełna mobilizacja! Dość piekła kobiet!
Chełm protestuje! Pełna mobilizacja! Dość piekła kobiet!

Chełm protestuje! Pełna mobilizacja! Dość piekła kobiet!

0

Od kilku dni w całej Polsce odbywają się setki protestów i masowych manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego orzekającemu, że dopuszczalność aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu oraz nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Do walki o prawa kobiet aktywnie włączają się mieszkanki i mieszkańcy Chełma. W mieście pojawiły się hasła „Stop zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej”, „Wybór, nie zakaz”, „Piekło kobiet”, „Walczcie z wirusem, nie z kobietami”, „PiS off!”.

Dziś (niedziela) o godz. 17.00 na deptaku (pod zegarem) przy ul. Lwowskiej w reżimie sanitarnym (w maseczkach i z zachowaniem bezpiecznego dystansu) odbędzie się chełmski spacer na znak obywatelskiego sprzeciwu wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Dość łamania praw kobiet oraz narastającej ignorancji i arogancji władzy, która w XXI wieku i w czasie trwania pandemii forsuje niehumanitarne zakazy rodem ze średniowiecza!

Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga nadzwyczajnych form protestu. Więcej informacji i materiałów na stronach:

https://www.facebook.com/ProtestKobiet/

https://pl-pl.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *