Home Wydarzenia Święto Straży Granicznej: koncert, apel i defilada
Święto Straży Granicznej: koncert, apel i defilada

Święto Straży Granicznej: koncert, apel i defilada

0

23 maja o godz. 18.00 na placu E. Łuczkowskiego obchody 28. rocznicy utworzenia Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie zainauguruje koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Koncert dedykowany jest szczególnie wszystkim mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Wstęp wolny.

24 maja w samo południe na placu E. Łuczkowskiego rozpocznie się uroczysty apel, podczas którego zostaną wręczone odznaczenia, wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie. Apel zakończy defilada pododdziałów na czele z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej.

Straż Graniczna powstała 16 maja 1991 roku w miejsce rozformowanych Wojsk Ochrony Pograniczna, przekształcając się z formacji o charakterze wojskowym w formację o charakterze policyjnym. Aktualnie Straż Graniczna jest profesjonalną formacją graniczno-migracyjną, której zadaniem jest ochrona granicy państwowej, kontrola ruchu granicznego oraz wykrywanie przestępstw i wykroczeń.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie jest największym oddziałem Straży Granicznej w kraju. Ochrania 467 km 570 m granicy RP (stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną Unii Europejskiej i Strefy Schengen), w tym 171 km 310 m z Republiką Białorusi i 296 km 260 m z Ukrainą. Funkcjonariusze z 20 placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej strzegą 12 przejść granicznych – 7 drogowych, 4 kolejowych i lotniczego. Średnio ochraniany przez placówkę NOSG odcinek granicy państwowej wynosi około 25 km.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *