Home Wydarzenia Dzień Dziecka w Chełmie i okolicy
Dzień Dziecka w Chełmie i okolicy

Dzień Dziecka w Chełmie i okolicy

0

Szereg fantastycznych imprez szykuje się w sobotę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Chełm organizuje rowerowy rajd w żółwim tempie, Włodawa stawia na animacje i zabawy kreatywne, Krasnystaw kusi ponad tysiącem porcji darmowych lodów i waty cukrowej, a Husynne proponuje piknik i zawody nad zalewem.

Kolorowy Dzień Dziecka w Chełmie

1 czerwca od godz. 14.00 do amfiteatru w Kumowej Dolinie dzieci wraz z opiekunami zaprasza prezydent Chełma. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Na scenie zobaczymy pokazy grup artystycznych z Chełmskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury. W programie m.in.: liczne konkursy z nagrodami, warsztaty malarskie i mozaikowe, malowanie twarzy, dmuchane wesołe miasteczko, gry planszowe, zabawy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dzieci na drodze, bezpłatny serwis dla rowerzystów, prezenty (akcesoria rowerowe), turnieje gier: Dobble, Hali Gali, Pingolo, Dzieci z Carcassonne oraz o godz. 15.30 bajka „Kruszynka” w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio.

O godz. 16.00 rozpocznie się konkurs „Rajd żółwi” przeznaczony dla cyklistów w wieku 5-16 lat. Zawodnicy, dysponujący własnym rowerem (sprawnym technicznie!), będą musieli pokonać rowerem dystans 15 metrów w jak najdłuższym czasie. Na najwolniejszego rowerzystę czeka nagroda główna – rower ufundowany przez firmę CEMEX. Zgłoszenia udziału w konkursie do 30 maja w kasie Chełmskiego Domu Kultury (pl. Tysiąclecia 1) i w sklepie rowerowym Peleton (ul. Lwowska 72).

Dzień Dziecka w Krasnymstawie

1 czerwca w godz. 14.00-18.00 na wyjątkową imprezę na terenie Dworku Starościńskiego wszystkie dzieci zaprasza burmistrz Krasnegostawu. I – uwaga! – obiecuje ponad 1000 bezpłatnych porcji lodów i waty cukrowej!

W części artystycznej zaprezentują się grupy tańca nowoczesnego z Krasnostawskiego Domu Kultury oraz zespoły i wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, a chór Amicus przedpremierowo wykona piosenki z przygotowywanego musicalu „Kraina Lodu w Krasnymstawie”. Instruktorzy z KDK zapowiadają szereg gier i zabaw z nagrodami, a szkółka „Football Academy Krasnystaw” dziesiątki pokazów i animacji piłkarskich. Niemałą atrakcją będą też bezpłatne dmuchańce.

dzien dziecka krasnystaw

Miejski Dzień Dziecka we Włodawie

1 czerwca w godz. 11.00-16.00 do wspólnego świętowania na boisku szkolnym przy SP 3 we Włodawie zachęca burmistrz Włodawy. Spodziewajcie się bezpłatnych dmuchańców i animacji. Będzie malowanie buzi, balonowe zoo, tatuaż brokatowy, mega bańki mydlane, mega twister, tunele, tęczowe warkoczyki, animacja ruchowa, klocki Linden i BAMP, balonowe tablice z upominkami, foliowe witraże, konkurencje rodzinne, wizyta żywych maskotek, strzelnica Nerf Elite, warsztaty kreatywne (Ebru, kolorowe fiolki). I oczywiście nie zabraknie stoisk z łakociami i napojami. A na scenie wystąpią uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z Włodawskiego Domu Kultury.


dzien dziecka wlodawa

Piknik Wędkarsko-Rekreacyjny nad zalewem Husynne

1 czerwca o godz. 9.00 nad zalewem Husynne zaplanowano dwugodzinne zawody wędkarskie dla dzieci. Zbiórka uczestników na parkingu. O godz. 12.00 rozpocznie się piknik rodzinny. W programie gry i zabawy z nagrodami, zawody strzeleckie (broń pneumatyczna), wspinaczkowe i kajakowe, clown i animatorzy oraz dwa dmuchane zamki. Organizatorzy obiecują ciepłe dania, napoje i słodki poczęstunek dla najmłodszych.

dzien dziecka zalew husynne
REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *