Home Bez kategorii STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA” Z ZAKAZEM DZIAŁALNOŚCI W ROSJI.
STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA” Z ZAKAZEM DZIAŁALNOŚCI W ROSJI.

STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA” Z ZAKAZEM DZIAŁALNOŚCI W ROSJI.

0

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” jako jedyna organizacja z Polski pozbawione zostało przez Kreml prawa do działalności w Rosji. Oprócz Stowarzyszenia „Wspólnoty Polskiej” zakaz aktywności na terenie Rosji otrzymało 15 organizacji broniących praw człowieka i promujących wartości demokratyczne ze Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w tym Amnesty International, Human Rights Watch, międzynarodowy Institute of International Education.
Wśród 15 organizacji wymienionych na liście jest dziewięć z Niemiec, trzy z USA i po jednej z Polski, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii
.

Jak podało rosyjskie MSZ organizacje, wśród których jest Wspólnota Polska, „zostały wykluczone z uwagi na odkrycie naruszeń obecnych przepisów Federacji Rosyjskiej” – co to oznacza, nie wyjaśniono…

Zakazując pracy, rosyjskie przywództwo chce z premedytacją zablokować istotny, niezależny kanał komunikacji między naszymi społeczeństwami. Głęboko ubolewamy nad dalszą eskalacją kierunku działań rosyjskiego rządu. My z kolei będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby ten kanał komunikacji pozostał otwarty. Będziemy utrzymywać kontakt ze wszystkimi, którzy odważnie, kreatywnie, niezłomnie i z przekonaniem pracują na rzecz Polonii i Polaków- komentuje decyzję Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Prezes Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Chełmie Marek Jaroszek

W Rosji zamieszkuje ponad 73 tys. Polaków, setki tysięcy kolejnych mieszkańców Rosji posiada polskie korzenie. Część Polaków w Rosji to potomkowie tragicznych wywózek carskich z XIX wieku i sowieckich zesłańców na Sybir z pierwszej połowy XX wieku.

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od 32 lat współpracuje z ponad 300 organizacjami polonijnymi na całym świecie, wspiera rozwój kultury i języka polskiego , dba o zachowanie narodowej tożsamości i tradycji wśród osób polskiego pochodzenia, promuje wartości bliskie każdemu Polakowi. W ramach akcji społecznej jest nas 60 milionów wspiera budowę wspólnoty Polaków na świecie.

Aktualnie największe wysiłki Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” skierowane są na rzecz pomocy Polakom na Ukrainie i uchodźcom polskiego pochodzenia z Ukrainy, ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *