Home Bez kategorii 76. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników.
76. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników.

76. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników.

0
0

OLA I AREK W CHEŁMSKIM KLUBIE PODRÓŻNIKÓW!
W sobotę 2 lipca o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Partyzantów 40 rozpocznie się spotkanie z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim
.

Ola i Arek to podróżnicy nietuzinkowi. Arek kilka lat temu wyjechał do Ameryki Południowej. Najpierw jeździł po niej autostopem, ale któregoś dnia stwierdził, że lepiej pozna kraje i ludzi poruszając się z prędkością … piechura! Tak też zrobił. Swój marsz rozpoczął w Panamie i przez Kostarykę, Nikaraguę, Honduras, Salwador i Gwatemalę doszedł do Meksyku. Na południu tego kraju poznał Olę i … dalej poszli już razem. Pokonali Meksyk i USA, a podróż zakończyli w Vancouver. Arek przeszedł prawie dwanaście, a Ola ponad siedem tysięcy kilometrów. W maju tego roku ukazała się ich książka „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”.

Obecnie podróżnicy odbywają swój „spacer” wzdłuż granic Polski. Na początku czerwca wyszli z Gdańska, a 2 lipca dotrą do Chełma i wówczas będzie można posłuchać frapujących opowieści i zobaczyć zdjęcia oraz filmiki pokazujące obie Ameryki. Będzie to zdecydowanie inny przekaz niż ten pokazany w turystycznych folderach. Spotkanie będzie można przedłużyć kupując książkę z autografem. Ci co ją przeczytali są zachwyceni. Zapraszamy!
Podróż Oli i Arka wokół Polski można śledzić na bieżąco na Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.