Home Wydarzenia Roztańczona i apetyczna Majówka z Karpiem
Roztańczona i apetyczna Majówka z Karpiem

Roztańczona i apetyczna Majówka z Karpiem

0

Skoro w grodzie Ducha Bielucha na miejską majówkę z prawdziwego zdarzenia nie ma co liczyć (przynajmniej w tym roku), 5 maja zapraszamy do Krasnegostawu na „Tradycyjną Majówkę z Karpiem” organizowaną pod patronatem burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka.

Koncerty, tańce, regionalne jadło i smakołyki oraz szereg innych atrakcji dla dzieci, dorosłych i seniorów czekać będą od 15.00 do 21.00 na terenie Dworku Starościńskiego w Krasnymstawie przy ul. Sikorskiego 10 (wstęp wolny). Imprezę o godz. 15.00 rozpocznie odtańczony wspólnie z władzami polonez. Od godz. 16.00 na scenie zaprezentują się kapele podwórkowe Swojacy z Kraśnika, Wygibusy z Biłgoraja i Uroczysko z Krasnegostawu. Jako gwiazda wieczoru o 19.30 wystąpi warszawska kapela CzessBand, grająca muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejsko-podmiejskim. Organizatorzy liczą, że koncert przeobrazi się w miejską potańcówkę przy ognisku (z własnym koszyczkiem).

Krasnostawska majówka będzie okazją posmakowania specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia kulinarne należące do LGD „Krasnystaw Plus”. Spółdzielnia socjalna zapowiada wielkie kuszenie specjalnie przygotowanymi na majówkę krasnostawskimi pierogami z karpiem. Nie zabraknie również wpisanych na listę produktów tradycyjnych województwa lubelskiego tradycyjnych lodów oraz piwa kraftowego z browaru rzemieślniczego w Kraśniczyna. Majówce towarzyszyć będzie konkurs z nagrodami na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia.

Swoje stoiska z rękodziełem wystawią twórcy ludowi ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz lokalni rękodzielnicy. Wolontariusze z Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie poprowadzą rodzinne gry i zabawy, a pracownicy Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie quizy historyczne. W zagrodzie edukacyjnej ze zwierzętami frajdą dla dzieci będą kucyki oraz możliwość przejażdżki w siodle.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *