Home Wydarzenia Majowy wekeend z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich
Majowy wekeend z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich

Majowy wekeend z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich

0

Świąteczna majówka za nami, ale to nie koniec majowych atrakcji. Przed nami, w najbliższy weekend 10-12 maja, akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich, podczas której w całej Polsce beneficjenci otworzą swoje drzwi dla tysięcy odwiedzających, oferując zniżkowe lub darmowe wejścia.

W okolicach Chełma polecamy wydarzenia:

Świt na Czaharach
12 maja do poznawania uroków ścieżki przyrodniczej „Czahary” o poranku miłośników przyrody zaprasza Poleski Park Narodowy. Zwiedzanie z przewodnikami rozpocznie się o godz. 5 rano przy wieży widokowej w miejscowości Zastawie. Uczestnicy w trzech grupach (maksymalnie 50-osobowych) wyruszą w niezwykłą podróż po rozlewiskach Bagna Bubnów. Później zaplanowano wspólne ognisko z kiełbaskami. Zakończenie imprezy o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny, ale wymaga przesłania do siedziby Poleskiego Parku Narodowego wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc ograniczona (o wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność wpływania zgłoszeń). Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszenia na stronie PPN.

Odwiedź Wioskę Gotów w Masłomęczu
12 maja w godz. 10.00-18.00 bezpłatne zwiedzanie i udział w różnych atrakcjach proponuje Wioska Gotów w Masłomęczu w gminie Hrubieszów (przy trasie z Hrubieszowa do Mircza). W skansenie dla odwiedzających przygotowano prezentację dawnego rzemiosła gockiego, inscenizację potyczki, tor łuczniczy oraz o godz. 11.00, 13.00, 15.00 możliwość zwiedzania z przewodnikiem, który z pasją opowie o życiu codziennym i tajemniczych zwyczajach starożytnych Gotów. Nie zabraknie też degustacji dawnej kuchni gockiej.
Organizatorem Wioski Gotów jest Gmina Hrubieszów, pod opieką merytoryczną Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie i patronatem naukowym Instytut Archeologii UMCS w Lublinie. Warsztaty i pokazy dawnych rzemiosł przygotowuje Masłomęckie Stowarzyszenie Wioska Gotów.

Ulgowe Majowe
10-12 maja w godz. 10.00-14.00 Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie przy ul. Czerwonego Krzyża 7 wszystkim zwiedzającym oferuje bilety ulgowe.
Zespół Synagogalny we Włodawie to unikalny w Polsce kompleks trzech zabytków żydowskiej architektury murowanej, należących do dawnego włodawskiego kahału (gminy żydowskiej). Tworzą go: Wielka Synagoga wybudowana w latach 1764-74, Mała Synagoga z końca XVIII w. oraz Dom Pokahalny z 1928 r. Obecnie prezentowane są w nich ekspozycje stałe i czasowe. W Wielkiej Synagodze, dla zachowania atmosfery tego miejsca, pokazywane są wyłącznie wystawy związane z kulturą żydowską, w Małej Synagodze – związane z wielokulturową historią Włodawy i etnografią regionu, a w Domu Pokahalnym – wystawy etnologiczne i egzotyczne.

Wyszukiwarka wydarzeń organizowanych 10-12 maja w całym kraju dostępna jest na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *