Home Kultura Recital „chłopaka z Chełma”
Recital „chłopaka z Chełma”

Recital „chłopaka z Chełma”

0

Najsłynniejszy polski tenor Jan Kiepura mawiał o sobie: „chłopak z Sosnowca”. Tenor Marcin Skibiński, „chłopak z Chełma” (absolwent II LO w Chełmie i chełmskiej szkoły muzycznej, studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy), na razie stoi dopiero u progu swojej kariery. W Chełmie wystąpi 20 września (piątek) o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej (ul. Hrubieszowska 102). Wstęp wolny.

Marcin Skibiński debiutował w 2016 roku rolą w operetce „Bal w operze” R. Heubergera. W 2017 roku wystąpił w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána. Czynnie koncertuje, specjalizując się w repertuarze muzyki operowej i operetkowej oraz współpracując z wieloma instytucjami kulturalnymi.

Podczas recitalu inaugurującego sezon koncertowy 2019/2020 w chełmskiej szkole muzycznej wykona utwory m.in. F. Lehára, S. Rachmaninowa, St. Moniuszki, L. Bernsteina, G. Donizettiego. Akompaniować mu będzie pianistka i wykładowczyni Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy Dorota Kuczyńska.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *