Home Wydarzenia Po raz ostatni przez Zbereże na Ukrainę
Po raz ostatni przez Zbereże na Ukrainę

Po raz ostatni przez Zbereże na Ukrainę

0

Po raz dziesiąty i – podobno – po raz ostatni w dniach 9-11 sierpnia odbędą się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, a Zbereże po stronie polskiej z Adamczukami po stronie ukraińskiej połączy most pontonowy umożliwiający piesze lub rowerowe przekroczenie granicy (wymagane paszporty). Odprawa graniczna czynna będzie 9-10 sierpnia (piątek-sobota) od 9.00 do 20.00 i 11 sierpnia (niedziela) od 8.00 do 22.00.

Po stronie ukraińskiej w Adamczukach zorganizowany zostanie Jarmark Nadbużański i komunikacja autobusowa nad najgłębsze (58,4 m) i drugie co do wielkości na Ukrainie jezioro Świtaź oraz do Szacka (czas przejazdu 1 h).

Założeniem Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa było promowanie utworzenia drogowego przejścia granicznego Zbereże-Adamczuki, aktywizacja współpracy przygranicznej samorządów i mieszkańców oraz popularyzacja walorów przyrodniczo-turystycznych Polesia. Niestety impreza nie spełniła swojego zasadniczego celu, jakim miało być powstanie stałego pieszo-rowerowego przejścia granicznego.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *