Home Kultura Oscarowe projekcje
Oscarowe projekcje

Oscarowe projekcje

0

Zanim 24 lutego Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podczas oficjalnej gali po raz 91. rozda słynne złote statuetki, Klub Dobrego Filmu zaprasza chełmskich kinomanów na „Polskie Oscary”. Na lutowy cykl złożą się projekcje czterech polskich filmów, które zdobyły, były nominowane lub kandydowały do Oscarów.

Filmowa ucztę już w najbliższą środę zainauguruje najnowszy film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który walczy w tym roku o oscarową statuetkę aż w trzech nominacjach.
W kolejną środę wyświetlany będzie dramat sensacyjny Agnieszki Holland „Pokot”, polski kandydat do Oscara z 2018 roku, który ostatecznie oscarowej nominacji nie zdobył.
W trzecią środę lutego przypomniany zostanie „Pianista”, wyreżyserowany przez Romana Polańskiego film biograficzny opowiadający okupacyjne losy polskiego kompozytora Władysława Szpilmana. Nominowany w siedmiu kategoriach „Pianista” zdobył w 2003 roku trzy Oscary: za reżyserię, scenariusz i dla najlepszego aktora.
W ostatnią środę miesiąca będzie okazja obejrzeć pierwszą na świecie pełnometrażową animację malarską „Twój Vincent”, powstały w hołdzie życiu i twórczości Vincenta Van Gogha. Film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został stworzony z 65 tysięcy obrazów namalowanych farbami olejnymi techniką naśladującą styl Van Gogha przez 125 profesjonalnych malarzy.

Seanse KDF tradycyjnie rozpoczynają się o godzinie 18.00 w sali widowiskowej ChBP przy ulicy Partyzantów. Wstęp wolny.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *