Home Wydarzenia Odpust w Chełmie już za tydzień
Odpust w Chełmie już za tydzień

Odpust w Chełmie już za tydzień

1

Odpust w Chełmie już za kilka dni. 7 września rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Marii Panny na Górce Chełmskiej. Zakończą się dzień później, 8 września w sobotę. Poniżej pełny program uroczystości.

Czas duchowego przygotowania do uroczystości odpustowych rozpoczyna zawsze Triduum Maryjne, poprzedzające odpust w Chełmie. Poprowadzi je w tym roku ks. Krzysztof Zubrzycki. Msze św. odbywają się o godz. 18.00, natomiast o godz. 21.00 przewidziany jest Apel Maryjny.

Odpust w Chełmie – program 7 września

Pierwsze pielgrzymki do chełmskiego sanktuarium przybędą już w piątek. 7 września o godzinie 16.00 przewidziano przywitanie pielgrzymów, a dwie godziny później, o 18.00 Mszę Świętą, którą poprowadzi J.E. Ks. Bp Józef Wróbel – msza będzie połączona z odsłonięciem i błogosławieństwem Tablicy Wołyńskiej.

O 21.00 odbędzie się Apel Maryjny oraz Droga Krzyżowa po Chełmskiej Kalwarii oraz Uwielbienie z zespołem Good God (poniżej mała próbka możliwości muzycznych zespołu).

Natomiast o 24:00 Mszę Świętą poprowadzi Ks. Dominik Szymański (koncelebrują księża rodacy oraz byli wikariusze).

Odpust w Chełmie – program 8 września

Program uroczystości odpustowych drugiego dnia jest również bardzo intensywny.

O 11.30 sumę pontyfikalną połączoną z błogosławieństwem wieńców dożynkowych poprowadzą J.E. Ks. Abp Tadeusz Kondrusiewicz Metropolita Mińsko-Mohylewski, J.E. Ks. Bp Artur Miziński, J.E. Ks. Abp Stanisław Budzik, J.E. Ks. Bp Mieczysław Cisło.

O godzinie 16:00 biskup senior archidiecezji lubelskiej J.E. Ks. Bp. Ryszard Karpiński odprawi mszę z błogosławieństwem przyborów szkolnych.

Po Mszy św. o godz. 9.00, 11.30, 16.00 oraz 18.00 nastąpi błogosławieństwo róż.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę z pełnym programem odpustu w Chełmie.

Czym jest odpust parafialny?

Dla mniej wtajemniczonych przypominamy, że odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

Po więcej informacji zapraszamy również do śledzenia zakładki z wydarzeniami.

odpust w Chełmie

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *