Home Kultura Niezła Sztuka, czyli będzie się działo!
Niezła Sztuka, czyli będzie się działo!

Niezła Sztuka, czyli będzie się działo!

0

Przez trzy dni nie da się narzekać, że w Chełmie nic się nie dzieje. Od piątku do niedzieli (21-23 czerwca) miasto ożywi i rozbawi festiwal artystów i twórców Niezła Sztuka. Festiwal zainauguruje w piątek o godz. 12.00 malowanie muralu (ul. Pocztowa 17/19), a o godz. 16.00 zacznie się ukwiecanie polnymi kwiatami studni na placu E. Łuczkowskiego.

Niezła Sztuka to święto wszystkich mieszkańców, dlatego organizatorzy zachęcają nie tylko do oglądania, ale również do aktywnego udziału. Każdy, komu starczy odwagi, ot tak po prostu, może przyjść na plac i ujawnić publiczności swoje talenty muzyczne, taneczne, literackie i wszelkie inne.

Wiele wydarzeń będzie odbywało się równolegle i często spontanicznie. W centralnych punktach miasta pojawią się prace chełmskich fotografów i grup fotograficznych. Będzie też projekcja filmowa połączona z wędrówką śladami dawnych kin. Rzecz jasna nie zabraknie koncertów: jazzowego (Mikrolementy Orkiestra w piątek o godz. 19.00), rockowych (Eddie/Hai w piątek o godz. 20.30 i Kozaurus – Michal Kozar Trio w niedzielę o godz. 20.00), a na tybetańskich misach, gongach i bębnach pod kierunkiem Jerzego „Słomy” Słomińskiego zagrają goście z Rodzinnego Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce (sobota o godz. 20.00). W sobotę o godz. 21.30 spektakl „Koniec świata” zaprezentuje kielecki Teatr Zbożowy działający przy Fundacji Studio TM. Każdy festiwalowy wieczór kończył się będzie fire show z muzyką. A w niedzielę oprócz wydarzeń artystycznych w godz. 12.00–14.00 zaplanowano społeczną akcję sprzątania wybranego miejsca w Chełmie. Wszak kulturę stanowi również odpowiedzialność za otoczenie.

Festiwal Niezła Sztuka to niezależna i oddolna inicjatywa nieformalnej grupy osób, którym poprzez kulturę i sztukę chce się chcieć kreować chełmską rzeczywistość. To zarazem jedyna oryginalna impreza w mieście o charakterze kulturalno-społecznym, która ma potencjał, by rozsławić i promować Chełm.

Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego chełmian, inspirowanie mieszkańców do działania i tworzenia, odkrywania swoich talentów oraz otwierania się na świat i innych ludzi. Przede wszystkim zaś stworzenie okazji do spontanicznego spotkania się w przestrzeni miejskiej, bycia razem i twórczej zabawy, czego tak bardzo w Chełmie brakuje.

Więcej informacji o festiwalu i szczegółowy program na stronie internetowej festiwalu oraz profilu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *