Home Kultura Nie bawić się w taką noc to grzech
Nie bawić się w taką noc to grzech

Nie bawić się w taką noc to grzech

0

Rusałki na koniach, pływanie łódką, wicie wianków, wyprawy po kwiat paproci, wróżby sobótkowe, tańce kotylionowe, nauka krzesania ognia i wykonywania piszczałek oraz swojskie jadło… Do spędzenia nocy z 22 na 23 czerwca w pięknych okolicznościach przyrody nad zalewem Okopiec koło Włodawy zachęca włodawskie muzeum.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 i potrwa do godz. 1.00 w niedzielę. W programie Sobótek Poleskich:

18.00 – białoruskie, ukraińskie i polskie wersje baśni o nocy świętojańskiej – widowiska w wykonaniu zespołów obrzędowych z Łuczyna (Białoruś) i Kałyna z Rokitna (Ukraina) oraz Teatru Obrzędowego Czeladońka z Lubenki (Polska),

19.30 – koncert Karoliny Skrzyńskiej z udziałem uczestników warsztatów śpiewu tradycyjnego, 21.00 – koncert folkowy Żywiołak,

22.00 – Noc Kupały – spektakl teatru ognia,

22.30 – potańcówka z Kapelą z Ryk.

Na obchody Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej do Parku Podworskiego w Świerżach również w sobotę, 22 czerwca, zaprasza Gmina Dorohusk. Początek zabawy o godz. 17.00.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje – przejście korowodu świętojańskiego, pokaz laserów, paintball, poszukiwanie kwiatu paproci oraz konkursy na najpiękniejszy strój i wianek sobótkowy.

Wystąpią grupy taneczne Świeżaki, Poprostu, Na Granicy Stylu, kabaret Pod Cytrynką, zespoły ludowe z Polski i Ukrainy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Coco Jumbo. Na zakończenie zabawa z DJ-em.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *