Home Kultura Muzyczny Dzień Kobiet
Muzyczny Dzień Kobiet

Muzyczny Dzień Kobiet

0

Dzień Kobiet w Chełmie zapowiada się wyjątkowo muzycznie. Będzie i muzyka klasyczna, i poezja śpiewana, i szlagiery Przemysława Gintrowskiego w interpretacji Marka Dyjaka, i muzyka klubowa.

W piątek, 8 marca, o godz. 17.00 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Chełmie zaprasza na recital fortepianowy Marcina Głucha, pianisty, dyrygenta, kompozytora i popularyzatora muzyki, koncertującego w Polsce i za granicą, na co dzień mieszkającego w Göteborgu (Szwecja). W programie koncertu, który odbędzie się w sali koncertowej im. Idy Haendel przy ul. Hrubieszowskiej 102, znajdą się utwory Ludwika van Beethovena, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego i Ryszarda Wagnera. Wstęp wolny!

O godz. 18.00 w sali widowiskowej w Chełmskiej Bibliotece Publicznej z koncertem „Jeszcze ta wiosna…” wystąpi Leszek Długosz, poeta, pieśniarz, kompozytor i literat przez wiele lat związany z Piwnicą pod Baranami. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w Dziale Rozwoju i Promocji ChBP, przy ul. Partyzantów 40 (I piętro) do piątku w godz. 9.00-15.30. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 82 562 01 01.

O godz. 20.00 Chełmski Dom Kultury proponuje koncert Marka Dyjaka, promujący jego najnowszy album „Dyjak Gintrowski”. Na płytę, której premiera odbyła się 18 stycznia, złożyło się 10 szlagierów Przemysława Gintrowskiego w wykonaniu Marka Dyjaka oraz zupełnie nowych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka. Na koncercie będzie można usłyszeć m. in. tytułowy utwór z serialu „Zmiennicy”. Bilety w cenie 50 zł.

Z kolei fanki i fanów klubowych klimatów na „Babski wieczór” zaprasza Ground Club przy pl. Łuczkowskiego. Dj Mordziński obiecuje zabawę do białego rana przy setkach „babskich hitów”. Początek imprezy o godz. 21.00. Dla pań do godz. 23.00 wejście za darmo plus piwo karmelowe gratis.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *