Home Kultura „Kler” – bezpłatne seanse
„Kler” – bezpłatne seanse

„Kler” – bezpłatne seanse

0

Ostatni film Wojciecha Smarzowskiego od kilku miesięcy przyciąga tłumy do kin, wzbudzając szereg skrajnych opinii i emocji. Zachwyca i wywołuje święte oburzenie, włącznie z próbami bojkotu jego wyświetlania. Kto jeszcze nie widział, ma okazję nadrobić filmowe zaległości.

Dla jednych „Kler” przełamuje tabu, pokazując otwarcie patologie kościoła katolickiego i prawdziwe życie księży w Polsce. Dla innych – którzy często filmu nawet nie widzieli – to niemal dzieło szatana.

Pedofilia, bycie ponad obowiązującym wszystkich obywateli prawem, pazerna pogoń za dobrami doczesnymi, żądza władzy, obłuda moralna i liczne skandale obyczajowe, alkoholizm – to grzechy kościoła stare jak jego dzieje. Niby nic nowego pod słońcem. A jednak ktoś wreszcie musiał Polakom to dosadnie uświadomić i bezkompromisowo pokazać na ekranie. Czy „Kler” – oprócz tego broni się również artystycznie – chełmianie mogą ocenić sami. I to zupełnie za darmo!

W najbliższą środę na dwa seanse: o godz. 16.00 i 18.15 w sali widowiskowej Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Partyzantów 40 zaprasza Klub Dobrego Filmu.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *