Home Edukacja „MłoDziK” bezkonkurencyjny
„MłoDziK” bezkonkurencyjny

„MłoDziK” bezkonkurencyjny

0

Drużyna Koła Turystycznego „MłodziK” z MDK w Chełmie w składzie: Alicja Siatka, Natalia Jarzynowska i Rozalia Filipczuk zajęła pierwsze miejsce w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Chełmie. Druga drużyna naszego koła uplasowała się na trzecim miejscu. W punktacji indywidualnej zwyciężyła Alicja Siatka, natomiast Rozalia Filipczuk, Natalia Jarzynowska i Agata Powaga znalazły się na równorzędnej trzeciej pozycji. Czwarty rezultat uzyskał Daniel Styk.

Konkurs został zorganizowany przez Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm i Szkołę Podstawową Nr 6 w Chełmie.


Pytania konkursowe obejmowały pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii miasta, wybitne postacie w dziejach Chełma, zabytki architektury, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, oraz zagadnienia dotyczące Chełma współczesnego. Uczniowie musieli też rozpoznać na zdjęciach obiekty zabytkowe i wskazać ich lokalizację. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego oraz wydawnictw książkowych.
Opiekunem koła „MłoDziK” jest nauczyciel Sławomir Korpysz.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *