Home Edukacja Młodzież z ZST kultywuje pamięć o jeńcach wojennych
Młodzież z ZST kultywuje pamięć o jeńcach wojennych

Młodzież z ZST kultywuje pamięć o jeńcach wojennych

0

W 75 zbiorowych mogiłach na cmentarzu przy ul. Okszowskiej spoczywają prochy 60 tys. jeńców wojennych różnych narodowości więzionych przez hitlerowców w pobliskim Stalagu 319 A. Ich rodziny często do dziś bezskutecznie poszukują miejsc pochówku swoich bliskich. O grobach jeńców pamiętała młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Uczniowie z kilku klas, w tym honorowi dawcy krwi, pod opieką nauczyciela Mariusza Śliwy, uporządkowali na cmentarzu przy ul. Okszowskiej mogiły jeńców radzieckich, francuskich, angielskich, belgijskich, włoskich i polskich partyzantów, zapalili znicze przy pomniku oraz chwilą ciszy uczcili pamięć tysięcy pochowanych w tym miejscu żołnierzy.

Mając na uwadze potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, Zespół Szkół Technicznych przystąpił do ogólnopolskiego programu „Nasza wspólna przeszłość – uczniowie adoptują zabytki” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

REDAKCJA Redakcja wirtualnychelm.pl pracuje codziennie, aby dostarczyć Ci ciekawe i przydatne treści. Naszym najlepszym wynagrodzeniem jest Twoje zaangażowanie – udostępniaj proszę nasze teksty na Facebooku i buduj z nami społeczność wirtualnego Chełma!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *